Головна
Інформація для депутатів районної ради
Новини
Символіка району
Керівництво
Прийом громадян
Депутати районної ради VII скликання
Помічники-консультанти депутатів Канівської районної ради VII скликання
Члени Президії районної ради
Склад постійних комісій районної ради
Депутатські фракції районної ради
Комунальні підприємства районної ради
Органи місцевого самоврядування
План роботи районної ради
Розпорядження голови районної ради
Регламент Канівської районної ради
Програми Канівської районної ради
Звіти депутатів
Звіти постійних комісій
Матеріали та проекти рішень сесій
Матеріали сесій
Доступ до публічної інформації
Запобігання проявам корупції
Про очищення влади
Результати поіменного голосування
Регуляторні акти
Районний ресурсний центр розвитку громад
Карта Канівського району
Фотогалерея
На початок
Головна > Новини

Проект «Село: кроки до розвитку» визначив переможців на Черкащині

25 авторів бізнес-ідей з різних районів Черкащини отримали Сертифікати на суму до 40 тис грн. Урочистості відбулися з нагоди підбиття підсумків конкурсу мікро-грантів «Село: кроки до розвитку», ініційованого ПАТ «Миронівський хлібопродукт», який на Черкащині реалізовує підприємство «Урожай». 

20448957_201626257037957_7932414043243918544_oВарто зазначити, що конкурс мав широку цільову аудиторію. Так, у навчальних семінарах та консультаціях щодо соціального проектування, підготовки заявок та необхідної документації взяло участь 165 жителів регіону. До співбесіди було допущено 56 проектів з бізнес-планами, які були складені та оформлені згідно з «Аплікаційною формою». Крім того, відповідно до умов конкурсу, всі заявки повинні мати вплив на вирішення актуальних проблем сільської місцевості та соціальну значимість.

– На прикладі цьогорічного конкурсу «Село: кроки до розвитку» ми переконалися, що подібні проекти мають великий успіх серед тих людей, які готові працювати у своєму селі. Такі проекти не лише збільшують віру соціально активного прошарку населення у власні сили, а й стимулюють процеси розвитку в громадах, що надзвичайно важливо зараз, коли село гостро відчуває потребу в робочих місцях. І нехай сьогодні кожен проект передбачає створення одного-двох робочих місць, зате завтра такі проекти переростуть в стабільний малий бізнес, який розвивається і є гарним прикладом ефективної співпраці бізнесу і громади, – зазначив директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олег Васецький.

DSC00113

У цілому, конкурс ПАТ «МХП» «Село: кроки до розвитку» відбувався з 25 квітня до 30 червня цього року в селах Городищенського, Чигиринського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Канівського, Черкаського районів. Координував проведення проекту у регіоні Ресурсний центр АНГО. Переможцями стали:

Остапенко Андрій – «Облаштування  постійного торгівельного кіоску зі збуту овочів», с. Вербівка, Городищенський р-н;

Пащенко Світлана – «Яблуневий цвіт», м. Городище, Городищенський р-н;

Пустовойт Ніна – «Розвиток та вдосконалення туристичної інфраструктури проекту «Країна Мамонтландія», с. Межиріч, Канівський р-н;

Войтко Раїса – «Ремонт та пошиття одягу для жителів села Степанці, навчання  мешканців техніці крою та шиття», с. Степанці, Канівський р-н;

Конюша Олексій – «Пасічне господарство «Конюшина», хутір Хмільна, Канівського р-н;

Куць Олег – «Реалізація продуктів бджільництва», с. Озерище, Канівський р-н;

Ганженко Володимир – «Вирощування та реалізація часнику», с. Гуляйполе, Катеринопільський р-н;

Ініціативна група:НекрученкоВ.О., Некрученко О.В, Некрученко В.В. – «Вирощування ремонтантної малини в умовах Катеринопільщини», c. Мокра Калигірка, Катеринопільський р-н;

Кожушко Юрій – «Розведення бджіл, виробництво та реалізація продукції бджільництва», смт Катеринопіль, Катеринопільський р-н;

Кріпаченко Таміла – «Міні-пекарня «Смачний хліб», смт  Катеринопіль, Катеринопільський р-н;

Усик Ігор – «Виробництво продукції з козиного молока», с. Глушки, Корсунь-Шевченківський р-н;

Баланюк Дмитро – «Виготовлення грануляторів комбікормів і пелет та їх запчастин», с. Білозір’я, Черкаський р-н;

Капралєнко Олена – «Сімейна ферма по вирощуванню та реалізації  малини та саджанців», с. Єлизаветівка, Черкаський р-н;

СОК «На здоров`я» – «Надання послуг переробки овочів і фруктів та продукції кролівництва членам кооперативу», с. Леськи, Черкаський р-н;

Дулевич Сергій – «Вирощування ягоди полуниці та саджанців з використовуванням інтенсивних технологій (касетним методом) та їх реалізація», с. Лозівок, Черкаський р-н;

Лакутін Володимир – «Чорний діамант – смородина», с. Сагунівка, Черкаський р-н;

Сержантова Олена – «Посадка та експлуатація горіхового саду», с. Свидівок, Черкаський р-н;

Астанков Віталій – «Майстерня «Справжній господар», с. Степанки, Черкаський р-н;

Мантика Олег – «Збір та реалізація ПЕТ-пляшок», Черкаський р-н;

Галич Антоніна – «Оздоровчо-туристичний комплекс «Сторожова застава», с. Чубівка, Черкаський р-н;

Кириченко Леонід – «Вирощування високоврожайних сортів малини», с. Головківка, Чигиринський р-н;

Овдій Олександр – «Вирощування огірків в закритому ґрунті», с. Головківка, Чигиринський р-н;

Дмитрієнко Надія – «Вирощування та продаж екологічно чистих ягід і саджанців нових перспективних сортів винограду та вироблення та продаж ізюму», с. Тіньки, Чигиринський р-н;

Федорова Наталя  – «Міні-ферма ВРХ», с. Тіньки, Чигиринський р-н;

Посохов Іван – «Вирощування та реалізація ягоди та саджанців лохини», с. Сагунівка, Черкаський р-н.

DSC_0130

Усі переможці кажуть, що завдяки участі в цьому проекті отримали набагато більше, ніж просто кошти на розвиток своєї ідеї. Так, Світлана Пащенко з Городища каже, що дізналася багато корисного в плані написання бізнес-планів, має тепер нові знайомства та більше впевненості в своїх силах.

DSC_0142– Наш проект «Яблуневий цвіт» передбачає закладку саду. Ми давно про це мріяли з чоловіком. Хочемо засадити на 80 сотках прибудинкової території під містом на хуторі Чуїха карликові яблуньки. Все почалося з того, що прочитали про цей проект в районній газеті. І вирішили: чого б не спробувати? Ми відвідали семінар, де нам роз’яснили, як складати план, проконсультувалися з фахівцями Мліївського інституту. У Городищенській РДА фахівець економічного відділу також радила, що і як краще обрахувати. Ми врахували все, адже потрібні не лише саджанці, а й полив, потрібен мотоблок, бочки, шланги. Тож ми ще для старту маємо своїх 15 тисяч, а також розрахували, що треба кожного року витрачати коштів десь на 25 тисяч, – ділиться думками з журналістом Світлана Пащенко.

Родина планує вже цьогоріч на зиму посадити саджанці. Наступного року почнеться обробіток ґрунту підживлення. А вже через три роки очікують перший урожай.

– Поки що ж будемо зосереджуватися й на інших культурах. Так, засаджуємо землю часником, будемо садити його і по міжряддях між яблуньками. Адже треба ці три роки чимось займатися, – жартує Світлана Пащенко.

DSC_0144Серед переможців багато непересічних особистостей. Так, Олена Капраленко із Єлизаветівки Будищенської сільської ради збирається дати старт вирощуванню малини у тепер вже рідному для неї селі (вона полишила рідний Донецьк три роки тому), а в перспективі хоче навчити цьому ремеслу всіх жителів маленького села, щоб налагодити справжній експорт «єлизаветівської» малини.

Ігор Усик з села Глушки, що на Корсунщині, вирощує кіз. Його проект називається «Виробництво продукції з козиного молока».

– Раніше в нас був бізнес – вантажоперевезення по Україні. Але прийшли важкі економічні часи. Саме в той час помер батько дружини, залишивши нам хату і землю в селі. Ми переїхали і почали розводити кіз. Тоді стали  виготовляти продукцію, нині маємо близько 15 видів продукції: від масла до морозива. Для цього потрібне обладнання. Отримані кошти якраз на це і витратимо, – зазначив Ігор Іванович.

Порівняно з торішнім конкурсом цьогорічних проектів стало значно більше. Жителі Черкащини побачили реальну можливість отримати фінансування для реалізації своїх ініціатив. Бізнес-плани дуже різноманітні та амбіційні, –  аналізує директор департаменту зв’язків з громадськістю та корпоративної соціальної відповідальності ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Альона Кузьменко. – Крім сміливих ідей, є сильна комерційна складова проектів і соціальна значимість. Тому цьогоріч визначення переможців було непростим. Але ми віримо, що вибрали найбільш гідних та ініціативних учасників конкурсу, які невдовзі покажуть свої успіхи в бізнесі.

DSC_0110

Головна умова грантового проекту – його соціальна складова, бо гроші – це інструмент, а люди отримують можливості навчитися, чим поділяться зі своїми друзями та знайомими.

– Кожний поданий на конкурс бізнес-план – це прагнення до кращого життя маленького українця. Дуже важливим є віра людей в економічне зростання країни, що досягається в тому числі і проектом «Село: кроки до розвитку». В ході реалізації проекту було проведено 6 семінарів-тренінгів та надані консультації, після чого учасники отримали необхідні знання з написання бізнес-планів і відчули, що їх підтримають, – додав керівник Ресурсного центру Асоціації недержавних громадських організацій у Черкаській області Анатолій Рекун.

Нагадаємо, що 2016 року такий проект вже був реалізований у трьох районах Черкаської області. В результаті 10 грантерів отримали безповоротну фінансову допомогу. Протягом 2017 року МХП реалізує конкурс мікрогрантів у двох областях – Черкаській та Вінницькій, поступово розширюючи географію проекту у місцях своєї присутності.

 

Про це повідомляє «Прочерк» http://procherk.info/resonance/333-info/54814-proekt-selo-kroki-do-rozvitku-viznachiv-peremozhtsiv-na-cherkaschini

 

 

 

 

 7 серпня 2017

Повернутись до розділу Новини