Головна Прийом громадян

Інформація про роботу із зверненнями громадян в Канівській районній державній адміністрації за І квартал 2015 року

Протягом І кварталу 2015 року робота Канівської районної державної адміністрації (далі- райдержадміністрація) зі зверненнями громадян здійснювалася у порядку, визначеному Конституцією України, Законом України «Про звернення громадян», указом Президента України № 109/2008 від 7 лютого 2008 року «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та інших нормативно – правових актів, що регламентують роботу цього напрямку.

У І кварталі 2015 року до райдержадміністрації надійшло 22 звернення від 107 осіб, що на 2 звернення, або 8,3 % менше, ніж у відповідному періоді 2014 року. З них: 11 – подано під час особистих прийомів та 11 – надійшло поштою.

Із загальної кількості звернень, що надійшли до районної державної адміністрації – 5 або 23,8 відсотка були колективними.

Через органи влади вищого рівня надійшло 7 звернень, в тому числі, з Черкаської обласної державної адміністрації - 5.

Звернення надійшли від жителів:

м. Канів та іногородніх громадян – 4;

Келебердянської, Мартинівської – по 3;

Курилівської та Яблунівської – по 2;

Грищинецької, Конончаської, Литвинецької, Пекарівської, Полствинської, Потапцівської, Степанецької, Хмільнянської – по 1.

Особлива увага приділялася розгляду звернень від найменш соціально захищених категорій громадян. Розглянуто 7 таких звернень що становить    31,8 % від загальної кількості звернень громадян (у І кварталі 2014 року – 4 звернення (16,7 %). Ці звернення розглянуто з дотриманням порядку розгляду звернень окремих категорій громадян та вживались заходи для їх позитивного вирішення.

Серед тих, хто у зверненнях зазначив свій соціальний стан, можна виділити наступні категорії заявників:

пенсіонерів – 4;

ветеранів праці – 1;

інвалідів І, ІІ, ІІІ груп -1;

ліквідаторів аварії на ЧАЕС - 1

Аналіз питань, що порушувались громадянами у зверненнях показав, що найбільш актуальними, як і у попередні роки, залишаються питання транспорту (8) та аграрної політики (4).

За результатами розгляду звернень - 4 вирішено позитивно, на 8 звернень заявникам надано детальні аргументовані роз’яснення щодо можливості вирішення порушених ними питань.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року № 898 «Про взаємодію органів виконавчої влади та державної установи «Урядовий контактний центр», райдержадміністрацією забезпечено оперативне реагування на 16 звернень громадян, що надійшли через Черкаський обласний контактний центр, а саме Урядову «гарячу» телефонну лінію (2014 року – 26).

Усі звернення, які розглядалися райдержадміністрацією, розглянуто у встановленні терміни, заявники, в обов`язковому порядку та в межах компетенції, отримали вичерпні письмові відповіді з посиланням на вимоги чинного законодавства.

Керівництвом райдержадміністрації приділяється значна увага посиленню контролю і підвищенню персональної відповідальності кожного виконавця за своєчасне і безумовне виконання завдань, передбачених указами та дорученнями Президента України, постійно застосовуються нові форми та методи здійснення контролю за їх виконанням.

Відділом юридичного забезпечення та роботи із зверненнями громадян апарату райдержадміністрації проведено 4 вивчення стану роботи із зверненнями громадян: 3 – у структурних підрозділах райдержадміністрації та 1 – у виконавчому комітеті сільської ради. Під час вивчення стану справ, відповідальним за роботу із зверненнями громадян працівникам надається практична та методична допомога щодо організації цього напрямку роботи.

Підсумки роботи із зверненнями громадян протягом 2014 року було розглянуто засіданні колегії райдержадміністрації 27 лютого 2015 року, за результатами прийнято відповідні рішення, в яких визначені завдання щодо організації та вдосконалення цієї роботи.

Як показує аналіз, органи виконавчої влади району, в цілому, посилили увагу до розгляду звернень громадян, покращилася виконавська дисципліна. У звітному періоді 2015 року не зафіксовано жодного порушення термінів надання відповідей та інформацій до райдержадміністрації.

Робота по розгляду звернень громадян, організації особистого прийому громадян перебуває на постійному контролі у керівництва райдержадміністрації.

В цілому, органами виконавчої влади району використовуються всі можливості щодо створення належних умов для безперешкодного отримання послуг, практичної реалізації громадянами права на письмове звернення та особистий прийом.

Робота зі зверненнями громадян є пріоритетним напрямком у діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Канівського району.

Відділ юридичного забезпечення та роботи із зверненнями громадян апарату Канівської районної державної адміністрації

Повернутись до розділу: Прийом громадян