Головна Соціально-гуманітарна сфера Молодь

Оздоровлянням та відпочинком цього літа передбачається охопити 70% дітей району

Питання оздоровчої кампанії нині одне з найактуальніших для всієї країни. Незабаром розпочнеться літо, тож дітлахи разом зі своїми батьками готуються до відпочинку в таборах, санаторіях, на морі тощо. Не стала винятком і Канівщина. За словами завідувача сектору у справах молоді і спорту Канівської РДА Жанни Юрженко, у 2015 році оздоровчими та відпочинковими послугами в районі планується охопити 1310 дітей району, що становить 70% від їх загальної кількості .

– Звичайно нині для оздоровлення дітей ми маємо менші можливості аніж у попередні роки. І така ситуація склалася по всій Україні. Справа у тому, що в минулому році були втрачені оздоровчі заклади, які були розташовані у Криму. Крім того, у цьому році не виділялись путівки управлінню соціального захисту населення для оздоровлення дітей постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також відсутнє фінансування на дитяче оздоровлення у фонді соціального страхування, – розповідає Жанна Володимирівна. – Ще один фактор – вартість путівок у оздоровчі табори зросла майже удвічі. Проте незважаючи на це, оздоровча кампанія в районі відбудеться!

А з здійснюватиметься вона за путівками Центру первинної медико-санітарної допомоги, сектору у справах молоді і спорту та відділення Дитячого фонду України. «Перш за все, при розподілі путівок, перевага надаватиметься дітям пільгових категорій. Також у пріоритеті діти тимчасових переселенців та учасників АТО, яких у нас в районі по 12 осіб», – інформує Жанна Юрженко.

Стосовно фінансової підтримки літньої оздоровчої кампанії, то на ці цілі з районного бюджету виділено 29 тис. грн. і нині триває визначення табору, до якого будуть закуплені путівки. Разом з тим Жання Володимирівна повідомила, що за рахунок Дитячого фонду в обласному санаторії «Городище» вже оздоровлено 7 дітей, а за путівками від сектору у справах молоді і спорту РДА вже 2 червня 4 дітей будуть відвезені на відпочинок  до Українського дитячого центру «Молода гвардія» у м. Одеса. Також виділятимуться путівки в табір «Сонячний беріг» Одеської області.

За путівками Департаменту охорони здоров’я ОДА, яких в район надано 101, вже оздоровлено 38 дітей. «Дані путівки безкоштовні, батьками оплачується лише проїзд», – повідомила головний лікар ЦПМСД Валентина Андрон.

Відпочинок дітей забезпечуватиметься й безпосередньо у районі. Так, за словами головного спеціаліста відділу освіти РДА Ольги Черкавської, з 3 по 19 червня діти відпочиватимуть на базі 21 пришкільного відпочинкового табору з денними перебуванням. Послугами планується охопити 880 дітей.

Щодо Ліплявського позаміського дитячого оздоровчого закладу «Дивограй», то цього літа,  у зв’язку з відсутністю кошторисних призначень, на жаль, він не діятиме. Натомість у Ліплявому буде організовано роботу мовного загону.

Сектор інформаційної та регіональної політики, забезпечення доступу до публічної інформації апарату Канівської РДА

Повернутись до розділу: Молодь