Головна
Новини
Районна державна адміністрація
Керівництво
Апарат
Структурні підрозділи
Вакансії
Територіальні підрозділи міністерств, відомств та інших центральних органів виконавчої влади
Канівське управління Державної казначейської служби України
Управління Держгеокадастру в Канівському районі
Прийом громадян
Органи місцевого самоврядування
Державний реєстр виборців
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Дозвільний центр
Нормативні документи
Економіка
Фінанси
Державні закупівлі
Економічний розвиток району
Соціально-гуманітарна сфера
Освіта
Охорона здоров'я
Культура
Молодь
Спорт
Соціальний захист
Пенсійне забезпечення
ЗМІ
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району
Зайнятість населення
Суспільство
Політичні партії
Громадські організації
Громадська рада
Конфесії
Реалізація Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд"
Консультації з громадськістю
Державні інформаційні ресурси
Запобігання проявам коррупції
Очищення влади
Доступ до публічної інформації
Орієнтовний план консультацій з громадськістю
Захисник Вітчизни
Регуляторна діяльність
Нормативно-правова база
Планування діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу
Діючі регуляторні акти
Відстеження результативності регуляторних актів
Інформація про здійснення регуляторної діяльності
Відповідальні особи за здійснення регуляторної діяльності
На початок
Головна Соціально-гуманітарна сфера Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району

Звіт про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району за 5 місяців 2015 року

Обслуговування одиноких непрацездатних громадян в районі здійснюється територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського  району, до складу якого входять відділення соціальної допомоги вдома, стаціонарне відділення, відділення соціально-побутової адаптації.

Станом на 01.06.2015 в районі виявлено і взято на облік 1676 одиноких непрацездатних громадян, громадян похилого віку та інвалідів, які потребують різних видів соціально-побутової допомоги. Обслужено 1542 особи. Єфективність роботи терцентру становить 92 %, в порівнянні з відповідним періодом минулого року  ефективність становила 79%.

У відділенні соціальної допомоги вдомапрацюють 65 соціальних робітників в 53 селах району,  за звітний період відділенням обслужено 848 громадян похилого віку та інвалідів. Середнє навантаження на 1 соціального робітника становить 13 осіб. За рахунок збільшення осіб обслужених відділенням соціальної допомоги вдома, на платній основі, з 88 в 2014 році до 186 в 2015 році, збільшилась кількість людей похилого віку охоплених періодичним та  тимчасовим соціальним  обслуговуванням. Обслужено на платній основі 186 осіб на суму 17,5 тис грн.

 Постійно проводиться робота по виявленню  громадян потребуючих  соціального обслуговування. За  5 місяців поточного року додатково взято на обслуговування відділенням соцдопомоги вдома 53 підопічних.  3 одиноких громадян поселено у стаціонарне відділення територіального центру та  2 громадян поселено в державні будинки-інтернати області.

В стаціонарному відділення для постійного та тимчасового перебування одиноких непрацездатних громадян, яке розраховане на 22 ліжко-місця, на даний час у проживає 22 одиноких непрацездатних громадян. Середній вік підопічних складає понад 79 років.

Підопічні стаціонарного відділення забезпечені 4-х разовим харчуванням, комунально – побутовими послугами, медичним обслуговуванням, забезпечені м’яким та твердим інвентарем. Витрати на одне ліжко – місце в день в середньому становлять 107 грн 35 коп.

На харчування підопічних за 5 місяців 2015 року витрачено коштів у сумі 109,5  тис.грн. Вартість меню в день на одну особу складає  34 грн. 89 коп.

Норми харчування з основних видів продуктів виконуються (хліб та хлібо-булочні вироби, цукор, борошно, яйця, масло, олія, риба, молоко, крупи, картопля, цибуля, буряк, м’ясо).

На медикаменти витрачено 6,8 тис. грн. Вартість одного ліжко – дня по медикаментах складає  2грн 15 коп.

З метою здешевлення вартості утримання підопічних стаціонарного відділення  активно проводиться робота по залученню благодійної та спонсорської допомоги, так за звітний період :

- ПрАТом «Миронівська птахофабрика» благодійно виділено 372 кг м’яса птиці на суму 10,7 тис. грн. для  харчування підопічних стаціонарного відділення та для благодійної допомоги ветеранам війни району ;

-  від населення  благодійно надійшло продуктів харчування на суму 0,6 тис . грн;

- Степанецькою  сільською радою     виділено по соціальній угоді 7 тис грн для проведення ремонтних робіт стаціонарного відділення;

- ДП «Канівське лісове господарство» у березні благодійно  виділило 4,2м3  дров на суму 2.5 тис грн.

- ТОВ «Ергопак» виділив засоби для чистки і прибирання на суму 1,2 тис грн.;

- Філія НВФ «Урожай» «Заповіт Шевченка» благодійно виділила  борошно та цукор на суму 0,9 тис грн.;

- Канівська ГЕС виділила благодійно кошти на подарунки ветеранам в сумі 1 тис грн.;

- релігійними конфесіями району надано благодійну допомогу продуктами харчування на суму 0,8 тис грн.

До державних та релігійних свят підопічних стаціонарного відділення відвідують представники органів влади району та волонтери , були  вручені подарунки на суму 4,4 тис грн. та організовані святкові обіди на суму 3,2 тис. грн..,

  У відділенні соціально-побутової адаптації станом на 01.06.2015  розвивають  свої творчі здібності та організовують дозвілля 672-е пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян.  Філіали відділення відкриті у 8 селах району: Межиріч, Мартинівка, Таганча, Прохорівка, Мельники, Степанці, а в січні та травні 2015 року відкрито ще  2 філіали в селах Келеберда та Литвинець.

За звітний період збільшилась кількість підопічних відділення соціально-побутової адаптації в порівнянні з відповідним періодом 2014 року  (578 осіб) на 94 особи, що становить 14%.

 Послуги надають 8 організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності. Підопічні відділення відвідують 42 клуби за інтересами.

При відділенні соціально-побутової адаптації функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації, який забезпечив технічними засобами реабілітації 38 осіб.

У світлі реформування системи надання соціальних послуг запроваджуються інноваційні методи надання соціальних послуг, а саме:

-  надається послуга «Соціальне таксі» за звітний період ця послуга надана 2 ветеранам війни.;

- надаються соціальні послуги мультидисциплінарною командою. На даний час надано адресних соціальних послуг 87 особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

- організована робота по наданню соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» в с.Мельники, навчання в якому проводиться на культорологіно-мистецькому факультеті та факультеті інформаційних технологій. Навчання проходять 43 студенти з числа осіб похилого віку.

        Постійно  проводиться  методично-консультативна та  роз’яснювальна  робота. 12.01.2015 проведено семінар-навчання для соціальних робітників.   Опубліковано  8 публікацій в  засобах масової інформації, також висвітлюється робота територіального центру на сайті районної державної адміністрації.

Налагоджено співпрацю з центральною районною лікарнею, Товариством Червоного Хреста,   виконкомами сільських рад, волонтерськими, релігійними організаціями, Канівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, правоохоронними органами у сфері соціального обслуговування і  надання соціальних послуг.

На виконання Стратегії реформування системи надання соціальних послуг, відповідно до Порядку проведення  моніторингу  та оцінки якості соціальних послуг  у територіальних центрах соціального обслуговування, в першому кварталі цього року в територіальному центрі проведено внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг.

В опитуванні взяли участь 792 отримувача соціальної послуги догляду вдома. Проводились співбесіди; телефонне опитування,  проаналізовано    характер  звернень, За період проведення оцінки скарг не зареєстровано, а звернень зареєстровано від 9  осіб.

Внутрішню оцінку якості соціальних послуг працівниками територіального центру здійснено шляхом самооцінки, яка проводиться щомісячно. За результатами самооцінки 33% соціальних робітників одержали «високу» оцінку, 67% - «добру».

Згідно проведеного опитування, в т.ч. і телефонного, 92% опитаних підопічних задоволені соціальною послугою догляду вдома.

Комісія з оцінки якості соціальних послуг працювала поетапно: збиралися дані та показники щодо надання соціальних послуг терцентром, проведено анкетування, проаналізовані отримані дані, за результатами визначені заходи на покращення стану надання соціальних послуг.

Заступник директора                                                                    В.Г. ДорошенкоПовернутись до розділу: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району