Головна Соціально-гуманітарна сфера Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району

Про роботу Центру соціальної активності для літніх людей Канівського району

У селі Степанці Канівського району на базі відділення стаціонарного догляду Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району  Канівською районною організацією ветеранів реалізується проект «Створення  Центру соціальної активності для літніх людей Канівського району Черкаської області» в рамках програми Фонду Східна Європа «Створення центрів соціальної активності для літніх людей», яка фінансується Фондом  «Монсанто» .

Згідно програми проекту, який спрямований на підтримку, допомогу,  організацію навчання, консультування та дозвілля людей похилого віку, інвалідів Канівського району, проведено комплексний ремонт приміщення Центру, закуплене відповідне обладнання  для облаштування кімнати дозвілля та  кабінету лікувальної фізкультури.

Одиноким людям похилого віку та інвалідам  в Центрі надаються послуги  з прання, прасування та дрібного ремонту одягу. Важливим напрямком  роботи є заохочення здорового способу життя. Зокрема, у центрі заплановано проведення семінарів-навчань за участю лікарів. Створюється кабінет лікувальної фізкультури для тренувань та реабілітації людей з інвалідністю. Заплановано проведення консультування  спеціалістами держустанов з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення та психологічної підтримки.

Командою проекту проводиться активна робота по залученню до участі у роботі Центру жителів навколишніх сіл: Козарівка, Синявка, Копіювате, Литвинець, Ковалі, Бересняги, Орлівець.

Центр надає можливість літнім людям реалізувати свій життєвий потенціал, отримати нові знання та вміння, відчути себе корисними суспільству, продемонструвати свої таланти, розширити можливості  для спілкування, взаємодопомоги та активної роботи у громаді.

В рамках реалізації проекту,  з метою підвищення потенціалу спеціалістів державних установ та волонтерів щодо надання послуг в організації консультування та дозвілля літніх людей , 6 червня для спеціалістів держустанов проведено семінар-тренінг на тему: «Особливості консультативної взаємодії з людьми похилого віку».

Участь у семінарі взяли 12 спеціалістів держустанов  та волонтери. В ході семінару були розглянуті  питання про перетворення негативного образу старості в позитивний і сприйнятті її як часу для відпочинку та роздумів; визначення стереотипів поведінки людей похилого віку; основні форми роботи в консультативній взаємодії;  визначення етапів консультативної бесіди з людьми похилого віку. Провела тренінг  координатор проекту Валерія Дорошенко.

7 червня  в   рамках надання  соціально-педагогічної послуги  бібліотерапії  учасником проекту-організатором  культурно-дозвіллєвої  діяльності  Ніною Акулініною  проведено  диспут на тему: «Наші земляки  солдати Великої Вітчизняної. Памятаймо та шануймо!».  В диспуті взяли участь 18 літніх людей.

Ніна Акулініна ознайомила присутніх з  новим  літературно-художнім виданням «Останній альбом про Перемогу», яке присвячене 71-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні і нашим землякам які її здобули. В альбомі опубліковані історії 42-х фронтовиків, учасників бойових дій, партизанів- жителів міста і сіл району, які визволяли нашу землю від німецько-фашистських загарбників.

З особливою увагою та інтересом присутні обговорювали історії фронтовиків, які живуть поруч і яких з кожним днем стає все менше серед нас.  Було наголошено про те, як потребують уваги та підтримки ці люди. А  пам'ять про подвиг фронтовиків, які пішли у вічність, повинна передаватись із покоління у покоління.  Зі сльозами на очах згадували старенькі  і про своїх рідних, які загинули під час війни.

8 червня лікарем загальної практики-сімейним лікарем Олександром Арсеєнко  для відвідувачів центру проведено лекцію на тему: «Основи здорового способу життя». На лекції були присутні 21 особа з числа літніх людей. Лікар надав рекомендації щодо дотримання режиму харчування та самоконтролю за станом здоров’я. Після лекції були надані персональні консультації учасникам лекції.

9 червня було здійснено виїзд спеціалістів пенсійного фонду, управління соціального захисту райдержадміністрації, психолога, лікаря загальної практики- сімейного лікаря, голови Канівської районної організації ветеранів до Центру соціальної активності, де  відбулось консультування відвідувачів Центру з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення та психологічної  підтримки. Консультації отримали 46 відвідувачів Центру .

За інформацією територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району

Повернутись до розділу: Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району