Головна Новини

Вирішення житлових питань АТОвців потребує особливої уваги

Двом бійцям АТО з Канівщини та Корсунщини підшуковують нове житло. Кошти, відповідно до Постанови Кабміну про затвердження порядку використання коштів, передбачених у держбюджеті для учасників АТО, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, вже надійшли у відповідні структури. Про це у ході колегії облдержадміністрації повідомив керівник обласного Центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко під час колегії облдержадміністрації.

Він додав, що нині у черзі на житло в області перебуває семеро учасників АТО. Вони брали безпосередню участь в антитерористичній операції та в ході виконання свого військового обов’язку втратили функціональні можливості нижніх кінцівок.

– На сьогодні 248 членів сімей військовослужбовців, які брали безпосередню участь в зоні АТО, перебувають на квартирному обліку для поліпшення житлових умов, – відзначає Олександр Тимошенко. – З них 15 інвалідів І-ІІІ групи перебувають в списках на позачергове отримання житла, 233 учасників бойових дій перебувають у списках на першочергове отримання житла. Попередньо через фінансування бюджетних програм передбачається придбати 7 квартир.

Він нагадав, що аби розв’язати гостру проблему забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей у спосіб пільгового житлового кредитування, торік обласна рада затвердила «Обласну програму забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015 – 2020 роках». Нею передбачене співфінансування з місцевого та обласного бюджетів. 90 % та 10 % відповідно. На забезпечення програми цьогоріч в обласному бюджеті закладено 500 тис. грн.

Відповідні програми прийнято та підтверджено суми коштів рішеннями деяких місцевих рад. Зокрема, Городищенською, Драбівською (за потребою), Звенигородською, Кам’янською, Лисянською, Монастирищенською, Тальнівською, Уманською. В Черкаському районі, Умані та Черкасах програми на опрацюванні. На Катеринопільщині це питання вирішують самостійно. Загалом з місцевих бюджетів за програмою пільгового кредитування передбачено орієнтовно 3млн грн.

Повернутись до розділу: Новини