Головна Соціально-гуманітарна сфера Пенсійне забезпечення

Щодо перерахунку пенсії

У зв’язку з численними зверненнями пенсіонерів, яким пенсію призначено відповідно до Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХII “Про державну службу” (далі- Закон № 3723) , щодо перерахунку пенсії в разі підвищення заробітної плати державним службовцям Канівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області повідомлє наступне.

Законом України від 02.03.2015 № 213 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” з 1 червня 2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону № 3723.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 “Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів” скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31.05.2000 № 865 “Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії”, яким визначався механізм проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 3723.

Крім того, постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016           № 15-2, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 25.07.2016 № 1020/29150 вилучено форму довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію .

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII “Про державну службу” (далі - Закон № 889), скасовано , зокрема , статтю 37-1 Закону №3723, якою передбачалося право на проведення перерахунку пенсій. Водночас, Закон 889 проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 3723, не передбачає взагалі.

Враховуючи вищезазначене підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій, який був передбачений статтею 37-1 Закону № 3723, відсутні.

Таким чином, пенсії, призначені згідно із Законом №3723, перераховуються тільки в тому разі, якщо складові пенсійної виплати (надбавки, підвищення, доплати тощо) визначаються залежно від розміру прожиткового мінімуму.

Канівське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області

Повернутись до розділу: Пенсійне забезпечення