Головна Економіка Економічний розвиток району

Парламент усуне неузгодженість норм, що регулюють питання оренди водойм

Днями Парламент зробив перший крок до врегулювання питання надання в оренду водних об’єктів. Про це повідомила координатор з фінансової децентралізації Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки програми U-LEAD) Яніна Казюк.

Вона пояснила, що нині діючий Водний кодекс України передбачає дещо ускладнену процедуру надання в оренду водних об’єктів. Вони надаються у користування за договором оренди земель водного фонду. Експерт зауважила, що в оренду передається не сам водний об’єкт, а земельна ділянка під водним простором. Водночас урядовим нормативним актом  визначено, що об’єктом оренди є вода (водний простір).

«Така неузгодженість правових норм спричиняє плутанину. Реалії такі, що орендарям доводиться укладати два договори: договір оренди земельної ділянки та договір оренди водного об’єкта», - сказала Яніна Казюк.

Вона поінформувала, 18 травня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект за №3157, яким унормовується надання в оренду водних об’єктів. Запропоновані зміни до ч.3 ст.і 51 Водного кодексу України визначають, що оренда водних об’єктів здійснюється виключно на підставі договору оренди водних об’єктів.

«Зміни усунуть існуючі суперечності при наданні в оренду водних об’єктів. Буде чітко встановлено об’єкт оренди - вода, а не земельні ділянка під водним простором. Органи місцевого самоврядування зможуть більш ефективніше адмініструвати орендну плату за водні об’єкти», - додала експерт.

Вона висловила сподівання, що законодавці не зволікатимуть з прийняттям таких законодавчих змін, назвавши їх «ще одним важливим кроком на шляху до формування фінансової основи бюджетів місцевого самоврядування».

Більше інформації на decentralization.gov.ua

Повернутись до розділу: Економічний розвиток району