Головна Економіка Економічний розвиток району

На Черкащині відкрився регіональний центр розвитку місцевого самоврядування

Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування офіційно відкрився сьогодні за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» і Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).

Участь у церемонії відкриття регіонального центру на вулиці Байди Вишневецького, 36/1, у Черкасах взяли голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Ярослав Березань, керівник відділу управління Програмою «U-LEAD з Європою» Віктор Ветцель, представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Черкащини тощо.

Керівники області подякували європейським партнерам за підтримку децентралізації взагалі та створення центру розвитку, а також висловили сподівання, що цей центр стане місцевим домом децентралізації та домівкою для всіх небайдужих людей, які переймаються розбудовою нових систем управління.

Пан Ветцель наголосив, що вже відкрито першу половину з 24 таких центрів розвитку місцевого самоврядування, а Черкаси стали початком другої половини. Він побажав команді Черкаського центру успіхів у сприянні реформі та об’єднаним громадам. Після цього поточні проблеми децентралізації на Черкащині було обговорено на круглому столі в щойно відкритому офісі.

Директор Черкаського центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько зазначив: «Черкаська область є одним з лідерів серед регіонів України з подання звернень до Центрвиборчкому про призначення перших виборів в ОТГ. На сьогодні 6 громад Черкащини чекають призначення виборів депутатів та голови. Створено 16 об’єднаних громад, десять вже провели вибори, завершують процедуру об’єднання ще п’ять ОТГ. Наш центр допоможе громадам впоратися з новими повноваженнями та викликами».

Центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) є некомерційною установою з 24 регіональними центрами, створеною для зміцнення потенціалу українських державних і місцевих органів влади на центральному, регіональному та місцевому рівнях у тісній співпраці з Мінрегіоном.

Більше інформації на decentralization.gov.ua

Повернутись до розділу: Економічний розвиток району