Головна Новини

У ТОВ «Пономар» проведено виїзну інформаційно-роз’яснювальну нараду

Картинки по запросу нарадаНещодавно в рамках пілотного проекту державні інспектори Управління Держпраці у Черкаській області Корякіна Л.І. та Касіч Б.І. спільно з Канівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області, Канівським відділенням Черкаської ОДПІ, міськрайонним центром зайнятості населення, управлінням соціального захисту населення Канівської райдержадміністрації провели інформаційно-роз’яснювальну нараду для працівників ТОВ «Пономар». В ході зустрічі обговорили питання оформлення трудових відносин, переваг офіційного працевлаштування та негативних наслідків незадекларованої праці.

Під час наради головні державні інспектори проінформували присутніх, що Державна служба з питань праці спільно з Міжнародною організацією праці проводить пілотну інспекційну кампанію щодо виявлення фактів незадекларованої праці у чотирьох областях, зокрема і у Черкаській.

Основною метою проекту є не лише виявлення фактів неофіційного працевлаштування, але й з’ясування причин, які його зумовлюють.

Фахівці також відзначили, що інспекційні відвідування здійснюватимуться відповідно до нового Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, який затверджений Постановою кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 та набув чинності 16.05.2017 р.

Окрім цього, було акцентовано увагу присутніх на дотриманні мінімальних гарантій в оплаті праці, надано роз’яснення щодо вимог трудового законодавства та санкції, які передбачені у разі порушення законодавства про працю.

Нагадали присутнім, що зараз триває інформаційно-роз’яснювальна робота. На цьому етапі пілотного проекту роботодавців інформують про те, як правильно оформити трудові відносини з працівниками, а працівників закликають працювати офіційно.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Касіч Б.І. ознайомив присутніх зі станом виробничого травматизму у сільському господарстві Черкаській області, звернув увагу учасників наради на характерні порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці у сільському господарстві.

Посадовим особам підприємства було наголошено на здійснені систематичного контролю за відповідністю нормативних актів з охорони праці вимогам чинного законодавства, їх періодичний перегляд, своєчасне внесення змін або опрацювання і затвердження нового нормативного акта з охорони праці у зв'язку із змінами в організації виробництва, впровадженням нової техніки і технології, переглядом нормативно-правових актів з охорони праці, що останнім часом відбулися у нашій державі.

Резюмуючи, запрошеним наголошено про можливість отримання безкоштовної консультації в Управлінні Держпраці у Черкаській області щодо дотримання державних гарантій в оплаті праці та роздано інформаційні буклети.

Інформацію підготували управління соціального захисту населення Канівської РДА та головний державний інспектор Управління Держпраці у Черкаській області

Повернутись до розділу: Новини