Головна Новини

В області напрацьовують досконалий механізм виділення земель атовцям

Удосконалити механізм виділення та оформлення земельних ділянок атовцям намагаються на Черкащині. З цією метою на Жашківщині відбулась чергова робоча зустріч із представниками районних спілок учасників АТО, організована за ініціативи голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, народного депутата України Валентина Нечипоренка. Сюди прибув перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, також керівниця Головного управління Держгеокадастру в області Ольга Залога, депутати обласної ради, очільники та заступники восьми районів регіону. Зокрема, Жашківського, Уманського, Христинівського, Маньківського, Канівського, Лисянського, Золотоніського та Звенигородського.В. о начальника ГУ Держгеокадастру в Черкаській області Ольга Залога розповіла детально про оновлений порядок видачі земельних ділянок. Зокрема, детально пояснила умови чинної з 17 червня цього року 413-ї Постанови КМУ(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/413-2017-%D0%BF#n12– щодо удосконалення механізму у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності. Так, метою розробленої Стратегії є створення сучасної, прозорої і дієвої системи управління, спрямованої на забезпечення захисту інтересів суспільства (насамперед учасників антитерористичної операції), територіальних громад та держави.

– Відповідно до Постанови земельна площа для передачі в приватну власність виділятиметься за рахунок тієї, що буде продана на торгах, – сказала начальник Головного управління. – Тут звичайно є певні обмеження для всіх сторін. Над цим працюватимемо. Утім вже сьогодні на офіційному сайті Головного управління розміщено відповідний розділ:  «Перелік земельних ділянок для безоплатної передачі у власність» (http://cherkaska.land.gov.ua/). Там кожен атовець може ознайомитися з інформацією про наявність у різних районах земельних масивів, що пропонуються до передачі у власність.

Валентин Нечипоренко натомість звернувся до Ольги Залоги з проханням проаналізувати до наступної зустрічі причини затримки видачі документів на право оренди земельних ділянок атовцям, які звернулись за ними вже рік і більше. Він також радив керівникам районів активніше працювати з місцевими фермерами, більшість з яких насправді мають змогу передбачити певну кількість гектарів своїх площ на користь атовців.

– Обласна влада, як і завжди, забезпечує соціальний захист, медичну і психологічну реабілітацію учасників АТО через обласні програми, – зазначив під час зустрічі Віталій Коваль. – Ми постійно спілкуємося з керівниками спілок та громадських організацій атовців, спільно вирішуємо проблемні питання. І це факт. Важливо, щоб це й надалі відбувалось у межах законодавчих норм. Проте питання земельних відносин виходить за межі компетенції місцевих адміністрацій. І ми розуміємо актуальність проблеми вдосконалення діючого законодавства.

Прес-служба Черкаської ОДА

Повернутись до розділу: Новини