Головна Новини

До відома суб’єктів господарювання та надавачів державної допомоги!

Похожее изображение2 серпня 2017 року набрав чинності у повному обсязі Закон України від 1 липня 2014 року № 1555-УІІ «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (далі - Закон), розроблений Антимонопольним комітетом України з урахуванням зобов'язань, визначених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Цей Закон встановлює правові засади проведення моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання, здійснення контролю за допустимістю такої допомоги для конкуренції, спрямований на забезпечення захисту та розвитку конкуренції, підвищення прозорості функціонування системи державної допомоги та дотримання міжнародних зобов’язань України у сфері державної допомоги.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» Уповноваженим органом з питань державної допомоги визначено Антимонопольний комітет України.

До повноважень Антимонопольного комітету України як Уповноваженого органу з питань державної допомоги, зокрема, належать:

- нормативне забезпечення здійснення контролю та моніторингу державної допомоги;

- отримання та розгляд повідомлень про нову державну допомогу;

- визначення належності до державної допомоги заходів з підтримки суб’єктів господарювання, оцінювання допустимості державної допомоги для конкуренції;

- збирання інформації про заходи з підтримки суб'єктів господарювання;

- надання обов’язкових для розгляду рекомендацій про внесення змін до умов надання державної допомоги, а також роз’яснень з питань державної допомоги;

- прийняття рішень про тимчасове або повне припинення надання незаконної державної допомоги та її повернення.

Надавачі державної допомоги будуть зобов’язані повідомити Антимонопольний комітет України про всю існуючу станом на 02.08.2017 державну допомогу та нову державну допомогу. Така допомога має бути приведена у відповідність до вимог Закону. Антимонопольний комітет України, на підставі критеріїв оцінки допустимості категорій державної допомоги, здійснить оцінку такої допомоги.

У разі виникнення питань щодо застосування Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» необхідно звертатися до відділу моніторингу державної допомоги Антимонопольного комітету України  за контактами: culic@amcu.gov.uachabanyuk@amcu.gov.ua;volokytin@amcu.gov.uagadomska@amcu.gov.ua;lillemiae@amcu.gov.ua;  контактні телефони: (044) 251-62-29; (044) 251-62-25*61-13.

Презентація Антимонопольного комітету України "Базові принципи контролю державної допомоги суб’єктам господарювання"

Проект "Підтримка створення системи контролю державної допомоги в Україні" за фінансуванням ЄС

Повернутись до розділу: Новини