Головна Новини

За три доби рятувальники знищили 34 боєприпасів часів минулих війн

18 серпня у Канівському районі під час обстеження відкритої території в селі Григорівка та Бобриця групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення було виявлено 8 боєприпасів часів минулих війн.

Серед небезпечних знахідок: 2 артилерійських снаряди калібром 76 мм, 3 артилерійських снаряди калібром 45 мм, 2 мінометні міни калібром 82 мм та 1 мінометна міна калібром 81 мм.

Снаряди були знищені на спеціальному полігоні.

20 серпня в селі Григорівка, під час додаткового обстеження відкритої території, групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення було виявлено 26 боєприпасів часів минулих війн.

Серед небезпечних знахідок: 9 мінометних мін калібром 82 мм, 6 артилерійських снарядів калібром 76 мм, та 11 артилерійських снарядів калібром 45 мм.

Того ж дня, усі боєприпаси були вивезені на спеціальний полігон, де були знищені шляхом контрольованого підриву.

Щоб не стати жертвою вибухонебезпечних предметів, слід дотримуватись елементарних правил поведінки з ними.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

1. Негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, цивільного захисту.
2. Не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей.
3. Припинити всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету.
4. Не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух).
5. Дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.
Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення правил безпеки.

Канівський районний відділ Управління ДСНС України у Черкаській області

Повернутись до розділу: Новини