Головна
Новини
Районна державна адміністрація
Керівництво
Апарат
Структурні підрозділи
Вакансії
Територіальні підрозділи міністерств, відомств та інших центральних органів виконавчої влади
Канівське управління Державної казначейської служби України
Управління Держгеокадастру в Канівському районі
Прийом громадян
Органи місцевого самоврядування
Державний реєстр виборців
Центр надання адміністративних послуг
Адміністративні послуги
Дозвільний центр
Нормативні документи
Економіка
Фінанси
Державні закупівлі
Економічний розвиток району
Соціально-гуманітарна сфера
Освіта
Охорона здоров'я
Культура
Молодь
Спорт
Соціальний захист
Пенсійне забезпечення
ЗМІ
Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Канівського району
Зайнятість населення
Суспільство
Політичні партії
Громадські організації
Громадська рада
Конфесії
Реалізація Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд"
Консультації з громадськістю
Державні інформаційні ресурси
Запобігання проявам коррупції
Очищення влади
Доступ до публічної інформації
Орієнтовний план консультацій з громадськістю
Захисник Вітчизни
Регуляторна діяльність
Нормативно-правова база
Планування діяльності
Оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу
Діючі регуляторні акти
Відстеження результативності регуляторних актів
Інформація про здійснення регуляторної діяльності
Відповідальні особи за здійснення регуляторної діяльності
На початок
Головна Новини

«Пісня біля моря»

Три дні, з 11-го по 13-те серпня в місті Чорноморськ Одеської області проходив ХІ Всеукраїнський фестиваль української народної пісні «Серпневий заспів – 2017».  35 колективів з усієї України, а це понад 800 учасників,  з’їхалися в це чудове приморське місто. Перед початком фестивалю відбувся парад творчих колективів-учасниць. Перед жителями і гостями міста урочисто пройшли колективи з різних областей нашої країни.

Черкаську область представляли чотири хорові колективи, один з яких –  народний аматорський колектив «Кобзарева криниця»  Канівського районного будинку культури (керівник Мар’яна Сторчоус, акомпаніатори В’ячеслав Галаган та Олександр Павленко).

В перший день фестивалю було прослуховування, під час якого колективи повинні були виконати два твори: один твір – Юрія Штельмаха, другий – за вибором колектива.

Наступного дня, в рамках проведення фестивалю, проходив конкурс «Приморська діва». На першому етапі конкурсу з кожного колективу одна з учасниць дефілювала в народному українському костюмі, пошитому і оздобленому українським орнаментом, притаманним саме тій місцевості, звідки приїхала учасниця. На другому етапі конкурсу учасниця повинна була продемонструвати свій талант (майстерність в  декламуванні, співі, чи  іншому). Учасницею конкурсу «Приморська діва» від колективу «Кобзарева криниця» стала керівник цього колективу - Мар’яна Сторчоус. Ефектно продефілювавши по сцені в білому платті з гарним українським вишитим орнаментом на ньому та, заспівавши сольно українську народну жартівливу пісню «Ось, бач, яка я?!» Мар’яна підкорила глядачів своїм потужним і разом з тим ліричним співом. Другу пісню (у власній обробці) «Вербовая дощечка» виконав весь хор.

Гала-концерт фестивалю «Серпневий заспів – 2017» відбувся на третій день, 13 серпня. Учасниками його стали найкращі колективи, в тому числі і наші земляки – народний аматорський хор «Кобзарева криниця». У виконанні хору прозвучав віночок українських народних пісень. На гала-концерті колективам фестивалю було вручено дипломи та пам’ятні сувеніри. Відбулося нагородження і переможців конкурсу «Приморська діва». ІІІ місце в конкурсі виборола учасниця, керівник народного аматорського колективу «Кобзарева криниця» - Сторчоус  Мар’яна. Їй було вручено диплом переможця та цінний подарунок.

«Кобзарева криниця» та її керівник вдало представили Канівщину на ХІ Всеукраїнському фестивалі української народної пісні «Серпневий заспів – 2017».

Колектив «Кобзарева криниця» –  особливий. Тут зібралися люди, які люблять пісню, співають і на репетиціях, і під час відпочинку. Так було і в Чорноморську. Закінчився фестиваль, більша частина учасників поспішали на вокзал, їхали додому, а учасники колективу «Кобзарева криниця» все ніяк не могли налюбуватися морем. Вони пішли на пляж. Надворі вже стемніло. Шуміло море. Билися об берег хвилі і лилася українська пісня... А з темноти пляжу лунали оплески. Відпочиваючі підходили ближче і просили: « ще!, ще!». Підійшла маленька дівчинка і попросила: «А заспівайте ще якусь. Бабуся просить!» 

Люди, яким в радість дарувати пісню іншим – особливі люди. Вони роблять це з великої любові до пісні і до людей, даруючи їм радість і, отримуючи від цього задоволення. І не важливо для них, чи це сцена великого концертного залу з численною публікою чи берег моря, поряд з такими ж романтиками-слухачами.

 

Сектор культури Канівської РДАПовернутись до розділу: Новини