Головна Новини

«Пісня біля моря»

Три дні, з 11-го по 13-те серпня в місті Чорноморськ Одеської області проходив ХІ Всеукраїнський фестиваль української народної пісні «Серпневий заспів – 2017».  35 колективів з усієї України, а це понад 800 учасників,  з’їхалися в це чудове приморське місто. Перед початком фестивалю відбувся парад творчих колективів-учасниць. Перед жителями і гостями міста урочисто пройшли колективи з різних областей нашої країни.

Черкаську область представляли чотири хорові колективи, один з яких –  народний аматорський колектив «Кобзарева криниця»  Канівського районного будинку культури (керівник Мар’яна Сторчоус, акомпаніатори В’ячеслав Галаган та Олександр Павленко).

В перший день фестивалю було прослуховування, під час якого колективи повинні були виконати два твори: один твір – Юрія Штельмаха, другий – за вибором колектива.

Наступного дня, в рамках проведення фестивалю, проходив конкурс «Приморська діва». На першому етапі конкурсу з кожного колективу одна з учасниць дефілювала в народному українському костюмі, пошитому і оздобленому українським орнаментом, притаманним саме тій місцевості, звідки приїхала учасниця. На другому етапі конкурсу учасниця повинна була продемонструвати свій талант (майстерність в  декламуванні, співі, чи  іншому). Учасницею конкурсу «Приморська діва» від колективу «Кобзарева криниця» стала керівник цього колективу - Мар’яна Сторчоус. Ефектно продефілювавши по сцені в білому платті з гарним українським вишитим орнаментом на ньому та, заспівавши сольно українську народну жартівливу пісню «Ось, бач, яка я?!» Мар’яна підкорила глядачів своїм потужним і разом з тим ліричним співом. Другу пісню (у власній обробці) «Вербовая дощечка» виконав весь хор.

Гала-концерт фестивалю «Серпневий заспів – 2017» відбувся на третій день, 13 серпня. Учасниками його стали найкращі колективи, в тому числі і наші земляки – народний аматорський хор «Кобзарева криниця». У виконанні хору прозвучав віночок українських народних пісень. На гала-концерті колективам фестивалю було вручено дипломи та пам’ятні сувеніри. Відбулося нагородження і переможців конкурсу «Приморська діва». ІІІ місце в конкурсі виборола учасниця, керівник народного аматорського колективу «Кобзарева криниця» - Сторчоус  Мар’яна. Їй було вручено диплом переможця та цінний подарунок.

«Кобзарева криниця» та її керівник вдало представили Канівщину на ХІ Всеукраїнському фестивалі української народної пісні «Серпневий заспів – 2017».

Колектив «Кобзарева криниця» –  особливий. Тут зібралися люди, які люблять пісню, співають і на репетиціях, і під час відпочинку. Так було і в Чорноморську. Закінчився фестиваль, більша частина учасників поспішали на вокзал, їхали додому, а учасники колективу «Кобзарева криниця» все ніяк не могли налюбуватися морем. Вони пішли на пляж. Надворі вже стемніло. Шуміло море. Билися об берег хвилі і лилася українська пісня... А з темноти пляжу лунали оплески. Відпочиваючі підходили ближче і просили: « ще!, ще!». Підійшла маленька дівчинка і попросила: «А заспівайте ще якусь. Бабуся просить!»

Люди, яким в радість дарувати пісню іншим – особливі люди. Вони роблять це з великої любові до пісні і до людей, даруючи їм радість і, отримуючи від цього задоволення. І не важливо для них, чи це сцена великого концертного залу з численною публікою чи берег моря, поряд з такими ж романтиками-слухачами.

Сектор культури Канівської РДА

Повернутись до розділу: Новини