Головна Новини

Зміни у призначення субсидії на опалювальний період

Картинки по запросу субсидіяПостановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» Урядом удосконалено порядок призначення та надання населенню субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Постанова набрала чинності з 19.08.2017.

У 2017-2018 роках для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за два квартали. Тобто розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні 2017 року буде проводитися на підставі доходів за перше півріччя 2017 року. Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива враховуються доходи за попередній календарний рік.

Субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання.

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, така субсидія виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 340,00 грн., субсидія на наступний строк не призначається, про що управління соціального захисту інформує особу.

Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору.

Змінено норми на опалення та газ з жовтня 2017 року:

- газова плита (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3;

- газова плита і водонагрівач – 10,5 м3.

Для більшості громадян, які отримують субсидії, перерахунок субсидій проведуть автоматично, без повторного звернення.

Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі родини (хтось виписався чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.

Управління ссоціального захисту населення Канівської РДА

Повернутись до розділу: Новини