Головна Соціально-гуманітарна сфера Освіта

Адреса: Черкаська область, Канівський район, с. Межиріч,  вул. Педагогічна, 3

Телефон: 93-6-30

Директор:

До 1917 року – була двокласова та церковноприходська школа, в ній навчались діти з навколишніх сіл,  працювало 4 вчителі.

У 1917 – школа містилась в трьох приміщеннях: хаті священика, єврейській синагогі і при сільраді.

У 20 роки ХХ ст. в школі навчалося 100-112 учнів, працювало 3-4 вчителя.

На Зароссі, частині с. Межиріч, в одній із хат навчались діти молодших класів із числа заросян.

У 1930 роки – учні навчались у приміщенні колишнього багатого купця Шия, яке було побудовано у 1869 р.

У 1930 році – організовано семирічну трудову школу колгоспної молоді.

У 1935 році – почала формуватися середня школа.

У 1938-1939 роках – побудоване нове приміщення школи. За сприяння межирічанина, депутата Верховної Ради УРСР,  Черепина Т.К. з бюджету було виділено 100 тисяч карбованців на будівництво школи.

У 30 роках – в школі працювало  15 вчителів: Підлужний М.П. – перший директор, Ріхтер Є.Г., подружжя Гойків, Козуб Т., Козуб Х.М. та інші.

У 1944 році – після визволення с. Межиріч від німецько-фашистських загарбників розпочала роботу школа в ній навчалося 575 учнів.

У 40-80 роки – підготовку молодого покоління до життя здійснював педагогічний колектив, що складався в основному з односельців, серед яких було багато випускників рідної школи.

Ветеранами праці тут стали, пропрацювавши 25-35 років, Забара М.І., Іщенко Г.М., Шиленко  Г.К., Шиленко О.І., Литок Г.М., Дорошенко Г.Д., Угнівенко В.П., Смоловий С.С., Угнівенко З.П.

Вчитель-методист Тищенко Н.К. та Угнівенко В.П. удостоєні високих урядовихз нагород-ордена Трудового Червоного прапора та «Знак пошани».

Школа працює над проблемою «підвищення ефективності і якості навчально-виховного процесу і удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості учня». У школі обладнано 13 навчальних кабінетів. До послу учнів бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 1 комп’ютерних класи, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 10 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

Школярі мають значні досягнення в . Учениця 5-го класу Гонтаренко Юлія зайняла І місце в районному конкурсі знавців рідної мови ім.. П. Яцика.; учениця 11-го класу Якименко Аня зайняла І місце в обласному конкурсі МАН; учениця 11-го класу Дерев’янко Тетяна зайняла І місце в обласному конкурсі з англійської мови. Робота краєзнавчого гуртка в номінації історія міст і сіл України відібрана для участі у республіканському конкурсі, керівник Жиленко Ігор Олексійович. Екологічний загін «Стежки в дивосвіт» щорічний учасник і переможець обласних конкурсів екологічних бригад, керівник Дорошенко Тетяна Миколаївна. Переможець обласного конкурсу «Податки очима дітей» учениця 11-го класу нагороджена мобільним телефоном. Забара Денис та Бабенко Максим учні 7-го класу переможці обласних змагань з шахів.

Повернутись до розділу: Освіта