Головна Соціально-гуманітарна сфера Освіта

Потапцівський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів"

Потапцівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа  І-ІІІ ст.»  Канівської районної ради Черкаської області

Адреса: 19013, Черкаська область, Канівський район, с. Потапці, вул.Чапаєва.

Телефон: 94-3-37

Директор: Городенко Людмила Анатоліївна

У селі Потапці у маєтку пані Миловидової до 1912 року існувала гімназія. У 1912 році гімназія припинила своє існування. У 1917 році, коли закладені в банк землі Миловидової було викуплено потапцівськими жителями, відкрилося 7-класна гімназія в тому ж таки маєтку. Вона проіснувала до 1921 року. Навесні 1922 року була відкрита в маєтку 7-річна школа, в яку ходили діти з с. Бересняги та вже неіснуючого с. Калинівка. Разом з нею утворили лікнеп, куди ходили старші діти, які не вміли ні читати, ні писати. У 1953 році відкрили восьмий клас. Але в зв’язку з тим, що приміщення в якому була школа знаходилось в аварійному стані, у 1973 році всю школу було переведено в с. Лазірці (у Лазірецьку восьмирічну школу). Повернулася школа в с. Потапці у 1982 році в той же таки маєток Миловидової, який був відремонтований за кошти колгоспу ім. Чапаєва. у 1987 році в біологічному класі впала стеля під час перерви, тому було прийняте  рішення керівництвом колгоспу перевести школу в приміщення новозбудованого гуртожитку. У 1994 році, після багатьох митарств Потапцівська школа перейшла у новозбудоване приміщення, двоповерхове на 120 учнівських місць, де і знаходиться зараз. У 2004 році загальноосвітня школа реорганізована в навчально-виховний комплекс.

У школі навчалися:

Крамаренко Валерій Леонідович – генерал армії;

Корпусенко Сергій – редактор районної газети (післявоєнні роки, орієнтовно називалася „Зірка”).

Школа  працює над  проблемою «Забезпечення всебічного розвитку дитини як особистості, її нахилів, здібностей і талантів у процесі навчання і виховання». У школі обладнано 9 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний та актовий зали, бібліотека, шкільна їдальня, кабінет педагогів-організаторів та методичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 7 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

У школі працює спортивна секція. Учні є призерами у районних спортивних змаганнях з легкої атлетики. Заклад докладає великих зусиль щодо вироблення в учнів екологічних та природоохоронних навичок. Щороку учні школи є переможцями туристсько-краєзнавчої експедиції : «Краса і біль України», «Пізнай свою країну», «Моя Батьківщина – Україна». Вірші учня 9 класу Ярошенка Б. Внесені у книгу „Сходи”. Учні школи є учасниками та призерами районних предметних олімпіад.

Повернутись до розділу: Освіта