Головна Соціально-гуманітарна сфера Освіта

Адреса: Черкаська область, Канівський район, с. Степанці, вул. Гагаріна

Телефон: 96-4-17

Директор: Яременко Станіслав Іванович

Розвиток освіти в с. Степанці пов’язаний із земською школою. Точних відімостей про будівництво немає. Очевидно це 70-80 роки ХІХ століття. В школі працювала племінниця класика української літератури Нечуя – Левицького Левицька А.А., яка викладала  російську словесність.

Спочатку це була 4 класна  початкова школа, а 1952 року – середня.

В Степанцях працювала ще одна  початкова школа її називали заводською. Після визволення села Степанці першою прийняла дітей на  навчання заводська школа. Її перевели у колишній маєток поміщика Хамця А.Л., оскільки воно найменше постраждало у роки війни.

В післявоєнні роки ще одну семирічку було відкрито на Заросаві с. Степанці.

У 1952 році ця школа була приєднана до земської (початкової) і стала середньою.

Таким чином  з 1952-1980 рік с. Степанці працювало 2 школи: середня і восьмирічна

Степанецька середня школа  була нетипова, це було приміщення колишньої земської школи.

Директором на той час був Яременко Іван  Федорович. Він доклав зусиль щодо будівництва нової школи. У 1980-1981 н.р. відкрилися двері нової школи в ній навчалося 624 учні.

Постановою ради Міністрів УРСР від  18.06.1975 № 375 Степанецькій середній школі було присвоєно ім’я активного учасника руху Опору Франції, нашого односельця Ткаченка О.П.

В 1983 році біля приміщення Степанецької середньої школи відкрито пам’ятник Ткаченку О.П., чиє ім’я носить його рідна школа.

З 1 вересня 2003 року Степанецька школа отримала статус спеціалізованої.

Школа працює над проблемою «Підвищення ефективності і якості навчально-виховного процесу і удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості учня». У школі обладнано 13 навчальних кабінетів. До послу учнів спортивний та актовий зали, бібліотека, шкільна їдальня, кабінет медичної сестри, соціального педагога, методичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 15 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

Степанецькій школі є чим гордитись. Наші  вчителі беруть активну участь у всіх районних та обласних  конкурсах, фестивалях, оглядах, змаганнях, вони дають міцні і глибокі знання учням. Кожного року Степанецьку школу закінчує приблизно 20 учнів, більшість з яких продовжують навчання в ВНЗ.

У школі ведеться «Золота книга». За 25-річний ювілей школи більше 100 випускників закінчили школу з золотою та срібними медалями. Серед вагомих здобутків, якими пишається педагогічний колектив школи є найкращий в районі та одним з кращих в  області науково-методичний центр, в якому зібрані ППД вчителів школи, району, області, педагогічні інновації, новітні розробки, технології, різноманітні вказівки, розпорядження, рекомендації, зібрано багато педагогічної літератури оформлено її в картотеки та каталоги.

На базі школи традиційно проводяться щотижня раціональні та спортивні змагання, свята, семінари, виїздні колегії відділу освіти, огляди-конкурси художньої самодіяльності. У школі працюють фізкультурно-спортивні гуртки і секції, відомий на всю Україну футбольний клуб «Росавка». Школа свято зберігає і примножує яскраві сторінки своєї історії.

Степанецька спеціалізована школа цікавить і вабить багатьох. Ніби звичайна  і разом з тим в ній багато незвичайного. У школі вже багато років зберігаються стабільний, високопрофесійний колектив, який самовіддано працює на благо освіти України, впроваджуючи інноваційні технології, виховуючи творчу, обдаровану особистість.

Атмосфера натхненної праці, дух творчості, добра, аура любові до дитини, притаманні нашим учителям. І в результаті ми маємо добрі успіхи. Протягом двох років учениця Смутько Оксана, працюючи над науково-дослідницьким проектом МАНу, під керівництвом учителя Яременка С.І., вийшла в лідери на Всеукраїнському рівні, а Заїка Оксана( керівник Скляренко О.О.), Верясова Оксана( керівник Заїка С.А.), вийшла в обласні лідери.

Стабільно вже багато років вихованці школи отримують блискучі перемоги на районних та обласних олімпіадах, займаючи призові місця. Переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних дисциплін стали: Кусакова Олександра, Верясова Оксана, Момро Михайло, а взагалі, традиційно вихованці Степанецької спеціалізованої школи гідно представляють Канівський район з навчальних дисциплін на обласному рівні.

Творчо обдаровані діти постійно в нашій школі залучаються до занять в клубах, секціях, гуртках, творчих проектах відповідно до інтересів та талантів вихованців.

Тільки в цьому році понад 80% учнів брали участь у різноманітних конкурсах, турнірах, змаганнях: «Грайлива веселка», « Котигорошко», КВК та інших, займаючи  призові місця.

Особливо нам хочеться похвалитися спортивною роботою в школі, про яку знають і говорять в межах України. Це футбольна команда «Росавка» (тренер Яременко С.І.), яка посіла ІІІ місце у Всеукраїнських змаганнях «Шкіряний м’яч», це успіхи та досягнення спортивних секцій з легкої атлетики, волейболу, якими керують досвідчені вчителі Гарбуз О.Г. та Татарінов В.Г.

Аналізуючи роботу школи по спеціалізованому профілю, ми можемо сьогодні говорити про хороші успіхи та результати з предметів природничого циклу. Творчо і старанно працюючи вчитель біології Хижняк К.І. та вчитель хімії Яременко С.І., учениця яких Кусакова Олександра отримала по 200 балів з хімії та біології на ЗНО, а Верясова набрала 199,5 балів.

100% медалістів 2011 року вступили на державне замовлення престижних вузів України, більше того всі випускники цього року вступили до ВНЗ. В цьому велика заслуга і Заїки С.А., учні якої показали теж високий результат з історії.

Повернутись до розділу: Освіта