Головна Соціально-гуманітарна сфера Освіта

Адреса: Черкаська область, Канівський район, с. Таганча, вул. Федоренка

Телефон: 96-2-46

Директор: Гарбуз Сергій Михайлович

17 жовтня 1882 року(за старим стилем) в с. Таганча було відкрито двокласне сільське народне училище у двоповерховій цегляній будівлі, яка збереглася до сьогоднішнього часу.

В училищі навчалися перший і другий класи. В 1882-1883 році в першому класі навчалося 52 учні у другому 9 учнів.

У 1925 році училище було реорганізоване в професійно-технічну школу, яка забезпечувала індустріально-технічну підготовку молоді.

У 1929 році на базі двохступеневого училища створюється семирічна школа, в якій навчалося 270-300 учнів щороку.

З 1935 року в селі відкривається повна середня школа, в якій налічувалось 10 класів.

Директором школи в ті часи працював Ковтун Кузьма Андрійович.

З 1936 по 1941 рік в школі щороку навчалося 500-600 учнів. Навчальні заняття організовувало понад 30 педагогічних працівників. У старших класах навчалися діти з навколишніх сіл: Мельники, Голяки, Новоукраїнка, Павлівка, Беркозівка, Ключники, Буда-Горобіївська, Горобіївка, Попівка, Поташня.

В роки війни у приміщенні школи німецькі окупанти утримували коней.

У лютому  1944 року село Таганча  було визволене від німецько – фашистських загарбників військами Радянської Армії. І вже 11 березня 1944 року середня школа відновила свою роботу. У всіх класах навчалося більше 400 учнів.

В 1949 році для працюючої молоді, яка не мала середньої освіти, в селі відкривається вечірня середня школа робітничої молоді. Протягом 20 років в ній здобуло середню освіту близько 250 осіб.

16 травня 1968 Постановою Ради Міністрів УРСР Таганчанській середній школі присвоєно ім’я відомого місцевого героя громадянської війни С.К. Федоренка.

Приміщення нової школи,  на 360 учнівських місць, було збудовано в 1990 році.

В свій час в школі навчалися:

- Л.П. Савражський, народний артист РРФСР, співак і педагог, професор.(1876-1966)

- М.Я. Бесараб, радянська письменниця.

- С.П.Дорошенко, доктор технічних наук, професор КПІ.

-М.І.Бугаєнко, полковник, кандидат технічних наук, викладач академії ім. Дзержинського в Москві.

- О.П.Опришко , доктор сільськогосподарських наук, викладач Уманського с\г інституту.

Школа працює над  проблемою «Впровадження інтерактивних форм і методів навчання». У школі обладнано 12 навчальних кабінетів. До послу учнів бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 8 гуртків різних напрямків, якими охоплено 100% учнів.

Учень 6-го класу Перебийніс Олександр переможець районного конкурсу «Найкращий читач України 2011», учениця 9-го класу Губерна Анна переможець обласного конкурсу «Грайлива веселка», учень 11-го класу Зубченко Сергій переможець районного конкурсу наукових робіт МАН (відділення математики), гурток квітникарів переможець районного конкурсу «Мій рідний край – моя земля». Шлівінська Наталія та Шемет Алла учениці 11-го класу переможці районного конкурсу ім. П. Яцика.

Повернутись до розділу: Освіта